Svet.SlajderСветСвет.Портал

ОН: Светската популација до 2050 година ќе достигне 9,7 милијарди жители

Населението во светот е се постаро, а бројот на жители расте со побавно темпо и се очекува во 2050 година да достигне до 9,7 милијарди од сегашните 7,7 милијарди луѓе, соопштија Обединетите нации.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close