Останато

Охрид домаќин на Европски куп и Национално првенство во триатлон

Во организација на Триатлон федерацијата на Македонија на 6 и 7 јули во Охрид ќе се одржат ЕТУ Триатлонскиот европски јуниорски куп и Отвореното национално првенство 2019. Стартот и целта на натпреварите ќе биде на „Buffalo Beach“, во Билјанини извори.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close