0_Македонија.ПорталОпштествоСторија

Од аголот на уметноста за Апостолската палата

Апостолската палата, или Palazzo Apostolico, е официјална резиденција на папата во Ватикан и затоа често се нарекува Папска или Ватиканска палата. Апостолската палата е комплекс на градби, изградени во периодот од XII до XIX век.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close