Дописници МКДОпштински вести

Обезбедени средства и за последната делница од патот до Серменин

 Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделството и руралниот развој и одобри на Општина Гевгелија осум милиони денари за изградба на последната делница од локалниот пат Негорци-Серменин.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close