Политички партии

НСДП: На државата ѝ се прави политичка штета со неразумната лицитација околу датумот за почеток на преговорите со ЕУ

Во време кога Република Северна Македонија го трча последниот круг кон целта – членството во НАТО и ЕУ, огромна и непроценлива е политичката штета што и се прави на државата со неразумната лицитација околу можниот датум за почеток на преговорите со ЕУ, пришто сериозно зголемувајќи ги шансите да ја промашиме целта.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close
Close