СветСвет.Портал

Нов напад на Хутите врз саудиски аеродром

Јеменските шиитски бунтовници Хути денеска извршија нов напад врз цивилниот аеродром во близина на планинското одморалиште Абха во југозападниот дел на Саудиска Арабија, како одговор на серијата воздушни напади на силите на арапската коалиција предводена од Ријад врз нивни цели во Јемен.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close