0_Магазин.ПорталНаука и технологија

НАСА ќе испрати дрон на сателит на Сатурн

НАСА има намера до 2026 година да испрати дрон на Титан - најголемиот природен сателит на планетата Сатурн. Мисијата ќе трае осум години.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close