СветСвет.Портал

На американската граница во мај уапсени повеќе од 144.000 мигранти

Во мај годинава на јужната американска граница уапсени се повеќе од 144.000 мигранти, што е зголемување за 32 отсто во однос на април, соопшти американската погранична служба.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close