ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Г.А.(30) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“. На 20.02.2019 година полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close