ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

Во текот на мај  во тетовскиот регион откриени и соодветно санкционирани се вкупно 1531 сообраќаен прекршок, а биле контролирани 5584 учесници во сообраќајот, односно возила и возачи.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close