НекатегоризираноХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

На 3 јуни 2019 година во 03.05 часот во СВР Скопје било пријавено дека истиот ден околу 02.30 часот на булеварот „Србија“ на бензинска пумпа бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу А.Д.(42) од Р.Албанија и С.П.(30) од Скопје. Сочинет записник за констатиран прекршок по чл.11 од ЗППЈРМ.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close