0_Спорт.ПорталФудбал

Мурињо ги коментираше гласините за Њукасл

Португалскиот фудбалски стручњак Жозе Мурињо, со скептицизам гледа на клубовите кои се борат за место во средината на табелата во Премеир лигата. Претходно беше објавено дека Мурињо е еден од кандидатите за функцијата тренер во Њукасл., откако место остана испразнето по заминувањето на Рафаел Бенитез.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close