0_Спорт.ПорталОстанато

МОК ги смени правилата за избор на домаќин на Олимписките игри

Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) направи промени во Олимписката повелба кои се однесуваат на процесот на избор на домаќини на Игрите. Се укинува условот дека главниот град на Олимпијадите треба да биде избран седум години пред да бидат отстранети.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close