0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Могерини – Шекеринска: Северна Македонија и Албанија подготвени за преговори со ЕУ, за нашата земја не постои никаков аргумент дека нешто не е исполнето

Северна Македонија и Албанија се подготвени, тие се европски земји, тие не се на надворешната граница на ЕУ. Во наш интерес е Западен Балкан да стане дел од заедницата, порача вчера високата претставничка на ЕУ за надворешна и безбедносна политика Федерика Могерини.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close