ЕвропаЕвропа.Портал

Могерини се надева дека следниот шеф на дипломатијата на ЕУ ќе биде посветен

Високата претставничка за надворешна политика и безбедност на Европската унија Федерика Могерини денеска изјави дека се надева оти на местото шеф на дипломатијата на ЕУ ќе ја наследи некој посветен и кој ќе знае да ја консолидира работата постигната за време на нејзиниот мандат.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close