Дописници МКДКултураКултура.Портал

Младите пијанисти од Крива Паланка лауреати на „Пијанофест 2019″ во Битола

Младите пијанисти од Крива Паланка, седумгодишниот Матеј Георгиевски и петгодишната Меглена Георгиевска ја освоија специјалната, прва награда со 100 поени и ја понесоа титулата лауреати во нивната категорија на меѓународниот натпревар во пијано „Пијанофест 2019".

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close