0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritPolitikë

Miratohen konstatimet për Maqedoninë – BE do t’i rikthehet çështjes së negociatave deri në tetor

Vendet anëtare të BE-së do të kthehen më së voni në tetor të vitit 2019 në hapjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë,  u dakorduan ministrat e Jashtme të BE-së, sot pasdite në Luksemburg.

Back to top button
Close