СветСвет.Портал

Министрите за одбрана од НАТО усвоија вселенска политика

НАТО, по првпат, усвои своја вселенска политика, со што создаде рамка за соочување со заканите по клучната вселенска инфраструктура, како што се комуникациските и навигациските сателити, изјави денеска генералниот секретар на Алијансата Јенс Столтенберг.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close