0_Македонија.ПорталПолитика

Министерството за финасии ќе потпишува меморандум со SECO и IFC

Владата на денешната седница ја разгледа и усвои информацијата за потребата од потпишување на меморандум за разбирање помеѓу Министерството за финансии, Државниот секретаријат за економски прашања на Швајцарија (SECO) и Меѓународната финансиска корпорација (IFC), и го задолжи министерот за финансии Драган Тевдовски да го потпише меморандумот со SECO и IFC.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close