0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Министерот Спасовски на седница на Локалниот совет за превенција на Дојран

Локалниот совет за превенција како меѓуинституционално тело претставува извонредна можност за навремено и точно детектирање на сите предизвици важни за функционирањето на една локална средина, но уште повеќе - можност за локално стратешко планирање и нудење сеопфатни решенија кои ќе бидат целосно во интерес на сите жители на општината, изјави министерот Оливер Спасовски на денешната седница на Локалниот совет за превенција на општина Дојран.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close