МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

10:00/12 јуни 2019

10:00/12 јуни 2019

Сончево со локален пороен дожд, од утре многу топло
Саем за безбедност за превенција на кражби во тек на летото
Ново рочиште за „Талир“
Волонтерскиот дух го врати животот на село во делчевски Истевник
Состанок на Управната група за преземени обврски за безбедност во рамки на Берлинскиот процес
Косово ја одбележува 20-годишнината до влегувањето на силите на НАТО
Прв министерски состанок ЕУ-Западен Балкан за вработување и социјални прашања
Повеќе од третина најбрзорастечки технолошки фирми во Европа се од Британија
Алабама воведе хемиска кастрација за осудени силувачи
Трамп случајно откри детали од договор за мексиканските мигранти
ФБИ објави досие за Хју Хефнер

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close