Кошарка

Македонската јуниорска репрезентација на два тест-дуела со Полска

Нешто повеќе од две седмици македонската јуниорска кошаркарска репрезентација се подготвува за Европското првенство, кое во периодот од 26 јули до 4 август ќе се одржи во Орадеа, Романија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close