0_Македонија.ПорталОпштество

Македонска делегација првпат на интерпарламентарно собрание на православието во Тбилиси

На покана од раководството на Светското интерпарламентарно собрание на православието од вчера до 23 -ти јуни во Тбилиси, Грузија, прв пат на годишното Генерално собрание ќе присуствува македонска делегација.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close