Svet.SlajderСветСвет.Портал

Мадуро ја отвори венецуелската граница со Колумбија

Венецуелскиот претседател Николас Мадуро нареди повторно отворање на границата со Колумбија на западот на земјата, каде е натрупана хуманитарна помош од меѓународната заедница, која Каракас не сака да ја преземе.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close