Дописници МКДКултураКултура.Портал

Ликовна колонија стартува вечерва во неготинскиот манастир

Ликовна колонија од меѓународен карактер со учество на 13 уметници, почнува вечерва во манастирот „Свети Ѓорѓи” во Неготино. Настанот е во организација на неготинскиот музеј. Директорката Драгица Чекорова, вели дека првпат овде ќе се реализира проект од областа на визуелни уметности.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close