СветСвет.Портал

Лажна дојава за бомба во индиски авион

Авион на Ер Индија, кој патуваше во САД, слета на аеродром во Лондон, поради закана од бомба, која беше лажна, изјави претставник на компанијата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close