Дописници МКДОпштински вести

Кривопаланечки наставници учеа за Европскиот образовен систем во Полска

Тројца наставници од Кривопаланечкото основно училиште ”Јоаким Крчовски” во рамки на проектот „Иднина” од Еразмус + програмата, остварија посета на основно училиште „Број 5” од Шедлице, Полска. Посетата се реализираше во периодот од 20 до 24 мај годинава.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close