0_Македонија.ПорталПолитикаХроникаХроника.Портал

Кривичен суд: Времената патна исправа на Камчев му е дадена по добиено позитивно мислење од СЈО

Од Основниот кривичен суд – Скопје денеска информираат дека на осомничениот Орце Камчев во случајот „Империја“ времената патна исправа му е дадена по добиено позитивно мислење од Специјалното јавно обвинителство, кое тие го почитуваат согласно одредбите до ЗКП.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close