БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Косово: Министерот за иновации и претприемништво поднесе оставка

Министерот за иновации и претприемништво на Косово, Бесим Беќај денеска на прес-конференција објави дека утрово му ја доставил својата оставка на премиерот Рамуш Харадинај, јави дописникот на МИА од Приштина

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close