0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталПолитика

Констатирани оставките на Груевски и Богоевски

Собранието на Република Северна Македонија денеска во рамки на 102. седница ја констатираше оставката на функцијата пратеник на поранешниот премиер Никола Груевски, кој избега од државата и доби политички азил во Унгарија. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close