Svet.SlajderБизнисБизнис.ПорталДописници СветСветСвет.Портал

Конгрес: Висината на државниот долг на САД без преседан во следните 30 години

Американскиот Конгрес смета дека земјата е ставена пред големи ризици поради растечкиот државен долг во услови на висок дефицит на буџетот кој годинава може да достигне 100.000 милијарди долари, јави дописникот на МИА од Вашингтон.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close