0_Македонија.ПорталАнализаДописници МКД

Клубовите ефикасни за лекување алкохоличари

Во Куманово, во просториите на Црвениот крст почна да функционира група на лекувани зависници од алкохол, кои ќе добиваат стручна поддршка и помош за нивна понатамошна ресоцијализација. Клубот го отвори Здружението на клубови на лекувани алкохоличари на државата. Првата група од десетина лица веќе почна со работа, а надлежните информираат дека, доколку се јави потреба, ќе се формираат повеќе групи.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close