0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Канцеларијата на Меркел без детали за средбата со Заев

Канцеларијата на германската канцеларка Ангела Меркел објави кусо соопштение за денешната средба со премиерот Зоран Заев во Берлин. Меркел и Заев, како што се наведува, разговарале за билатералните односи, а фокусот бил ставен и на прашање од надворешната и европската политика.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close