0_Македонија.ПорталПолитикаХроникаХроника.Портал

Кампања „Безбедност на домот“: Поголем ангажман на приватните агенции за обезбедување на домовите

Поголема вклученост на агенциите за приватно обезбедување во заштита на домовите, но и зголемување на свеста на граѓаните како тие самите да придонесат за заштита на своите домови од кражби, а сето тоа во соработка и координација со Комората на Република Северна Македонија за приватно обезбедување, Министерството за внатрешни работи и Град Скопје е целта на кампањата „Безбедност на домот“, која се спроведува во рамки на проектот „Безбедно дома“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close