0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Изгубените генерации на Балканот

Младите од Западен Балкан толерираат корупција, а за да најдат работа велат дека мора да имаат врски или да понудат мито. Оние кои не го прифаќаат ова, си заминуваат, констатира студијата на фондацијата „Фридрих Еберт“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close