0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Изгубените генерации на Балканот

Младите од Западен Балкан толерираат корупција, а за да најдат работа велат дека мора да имаат врски или да понудат мито. Оние кои не го прифаќаат ова, си заминуваат, констатира студијата на фондацијата „Фридрих Еберт“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close