Svet.SlajderСветСвет.Портал

ИОМ: Од 2014 година секој ден во просек животот го губи по едно дете

Агенцијата на Обединети нации за миграција денеска соопшти дека во просек секој ден едно мигрантско дете го губи животот или исчезнува на опасните патувања преку Медитеранот или на американско-мексиканската граница

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close