Избрано

И рестораните имаат свои „ботови“

Се повеќе ресторани се обидуваат да привлечат луѓе со купување лажни интернет-оценки на гости, следбеници на Фејсбук и Инстаграм, како и лајкови на објави на ресторани.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close