0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Хан: За жал, малцинство земји членки не прифатија отворање на преговорите

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан на прес-конференцијата по министерскиот состанок за општи работи на ЕУ, на кој повторно се одложи одлуката за отворање на преговорите со Северна Македонија и со Албанија, порача дека колективниот кредибилитет на Унијата е во прашање.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close