Svet.SlajderСветСвет.Портал

Гуаидо: Не се во план преговори со Мадуро

Опозицискиот лидер во Венецуела Хуан Гуаидо изјави дека опозицијата во моментов не планира да учествува во новата рунда преговори во Норвич со претставниците на претседателот Николас Мадуро, по последните неуспешни разговори одржани на 29 мај.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close