Дописници МКДОпштински вести

Градежни активности на повеќе локации во Крива Паланка

Асфалтирани се повеќе пристапни улици и изградени повеќе потпорни стени во Крива Паланка. Активностите се дел од тековната работа на одделението за изградба и одржување комунална инфраструктура при општината.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close