Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Голем пожар го зафати Халкидики

Шума и сува трева горат во реонот на Каламици, на вториот крак на Халкидики - Ситонија во Грција, а пожарот брзо се шири, објавија грчките медиуми.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close