Кошарка

Голден стејт ќе му понуди на Дурант долгорочен договор со можност за размена

Финалистот во НБА-лигата и бранител на трофејот, Голден стејт, на својот кошаркар Кевин Дурант кој ова лето ќе биде слободен агент, ќе му понуди нов долгорочен договор со можност за размена во било кој дел од сезоната.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close