Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталВидео изјаваЕкономија

Форум: Договор меѓу земјоделците и откупувачите за напредок

За да постигнеме напредок потребно е организирано производство што ќе се базира на меѓусебен договор меѓу земјоделците и откупувачите. Тој договор да се склучува на почетокот на календарската година, со јасно прецизирани откупни цени, со јасно дефинирани критериуми за производството на земјоделските производи, со договорен квалитет и квантитет. Ова денеска го порача претседателката на Националната федерација на фармери (НФФ) Васка Мојсовска на земјоделскиот форум „Организирано земјоделство за сигурен пласман“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close