Svet.SlajderСветСвет.Портал

Европол: ИД мобилизира се повеќе жени

Жените почнуваат да играат се поважна улога во џихадистичката организација Исламска држава, како во борбите, така и во терористичките напади во западните земји, соопшти Европската полициска агенција - Европол, предупредувајќи дека тоа може да има долгорочни последици за други џихадистички групи.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close