0_Македонија.ПорталВидеоГраѓански сектор

Дводневен форум за локалната демократија во Скопје

Размена на позитивни практики и искуства за да се подигне свеста кај засегнатите страни на национално и локално ниво за важноста на локалната демократија, соработката помеѓу граѓанските организации и локалните власти, како и потребата да се обезбеди финансиска одржливост на граѓанските организации, е целта на Форумот за локална демократија, што денеска и утре се одржува во Скопје, во организација на Европска асоцијација за локална демократија – АЛДА Скопје и во партнерство со Европското движење и Здружението на финансиски работници од општините.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close