0_Магазин.ПорталЗанимливости

Две жирафи угинале по удар од гром во зоолошка градина

Две жирафи угинале во зоолошка градина во САД, откако биле погодени од гром, што е редок, но трагичен случај, јавуваат американските медиуми.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close