0_Македонија.ПорталГраѓански сектор

Државното правобранителство има потреба од поголеми човечки ресурси, транспарентноста не е на задоволително ниво

Сé уште е присутна потребата од поголеми човечки ресурси во Државното правобранителство, бидејќи се чувствува недостиг, а тоа е очигледно кога државниот правобранител не може да ги покрие сите застапувања во судовите, бидејќи е ангажиран во други постапки пред други судови.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close