0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Договор за зголемување на извозот и намалување на трговскиот дефицит со Кина

Зголемување на извозот и намалување на трговскиот дефицит со НР Кина, предвидува Договорот за соработка што го потпиша Сојузот на стопанските комори на Македонија (ССК) во Нингбо, во рамки на иницијативата 17+1.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close