0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Договор за зголемување на извозот и намалување на трговскиот дефицит со Кина

Зголемување на извозот и намалување на трговскиот дефицит со НР Кина, предвидува Договорот за соработка што го потпиша Сојузот на стопанските комори на Македонија (ССК) во Нингбо, во рамки на иницијативата 17+1.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close