0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

До петок предлозите за реконструкција на Владата во Собрание

Планирам до петок да ги доставам предлозите за реконструкција на Владата зашто Парламентот на почетокот на идната недела планира седница. Ако тоа се случи в понеделник или во вторник следната недела веднаш по изгласувањето на реконструкцијата продолжуваме со промената на директорските места и да ги завршиме кадровските промени, најави денеска премиерот Зоран Заев.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close
Close