0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Димитров: Преспа ќе биде прифатена од која било грчка влада

Преспанскиот договор ќе биде прифатен од која било грчка влада, ќе има период на градење доверба, период на запознавање, но ќе најдеме разбирање со која било грчка влада дека патот по кој тргнавме е важен за двете држави. Станува збор за мост на пријателство што го поздрави целиот свет, изјави вечерва шефот на дипломатијата Никола Димитров во емисијата Топ тема на Телма, говорејќи за претстојните парламентарни избори во Грција.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close